بتن فا
بتن فا

بتن ریزی با هاردنر پودری

بتن+هاردنر رنگی

بتن ریزی با هاردنر پودری

مفاهیم جامع و کاربرد انواع هاردنر پودری مورد استفاده در بتن

بطور کلی با در نظر گرفتن شرایط محیطی، بتن ریزی در دو درجه معمولی و خوب اجرا میشود که در شرایط معمولی با در نظر گرفتن حداقل پارامتر های استاندارد میتوان کفسازی را آغاز کرد و به پایان رساند.

اما در مواقعی که سطح نهایی از نظر کمیت و کیفیت دارای اهمیت بالاتر از حد معمول باشد یعنی کارایی و عمر بالاتری را نیاز دارد که جهت رسیدن به این فرایند، مواد خاصی تولید شده و روش های اجرایی هم پا به پای این مواد بروز شده اند تا شما را به خواسته تان برسانند.

در سال های اخیر شاهد تکثیر و بروز شدن هر چه بیشتر مواد افزودنی بتن، جهت افزایش راندمان بوده ایم و در این زمینه تلاش های فراوانی در سراسر دنیا شده.

یکی از روش های مقرون به صرفه جهت ایجاد شرایط بهتر از نظر افزایش مقاومت سطحی بتن که موجب بالا رفتن طول عمر سطح کار شده و از هزینه های اضافی جلو گیری میکند؛ استفاده از هاردنر در سطح کار است.

بطور کلی به موادی که در راستای مقاوم سازی استفاده میشود هاردنر یا hardner میگویند.

در بتن ریزی نیز به دلیل وجود اهمیت مقاومت و استحکام سطح بتن، در برابر اصطکاک و خورندگی ، موادی تحت عنوان هاردنر تولید شده که همانطور که از نامش پیداست خاصیت مقاوم سازی دارد و در همین جهت از آن در بتن ریزی استفاده میشود.

نحوه استفاده:  از مواد هاردنر در سطح بتن به دو شکل دست پاش و ملاتی است که در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه اجرای مواد دست پاش آشنا کنیم.

در حالت پودری یا همان دست پاش ، ابتدا فرایند بتن ریزی را تا قبل از زمانه نیاز به دستگاه ماله پروانه ای ادامه میدهیم. پس از این که بتن ریزی به طور صحیح انجام شد و زمان اضافه کردن این مواد به سطح کار رسید ابتدا مواد را با اندازه ها و فاصله های مشخص روی سطح بتن قرار داده و آن را به طور یکنواخت روی سطح بتن میپاشیم. پس از این که این کار را بطور صحیح انجام دادیم نوبت مرحله آب پاشی و بعد از آن همان فرایند سینی و ماله زدن توسط دستگاه ماله پروانه ای را تا اتمام کار ادامه میدهیم.

ساختار این مواد طی فرایند اختلاط چندین مواد معدنی وآلی با اندازه های خیلی دقیق است که شرکت های تولید کننده بنا به تجارب و دانش فنی خود اقدام به تولید آن میکنند.

از مزایای استفاده از هاردنر پودری لازم به ذکر است که با انتخاب این روش میتوانید همزمان طی فرایند یکپارچه ای رنگ سطح را به رنگ دلخواه خود انتخاب کنید که در این صورت دیگر لازم نیست جهت رنگ کردن محل مورد نظر اقدام به اجرای کفپوش اپوکسی کنید که همین قضیه موجب کاهش هزینه های تمام شده و کمتر شدن زمان اتمام کار میشود.

علت انتخاب این روش در برابر روش ملاتی به درجه اهمیت مقاومت کف مربوط میشود که کارشناسان ما شما را جهت انتخاب صحیح و جلوگیری از اقدام به هزینه های مضاعف راهنمایی میکنند تا در صورت تمایل با صرف حداقل هزینه بتوانید به کیفیت دلخواهتان برسید.

پ ن: دوستان عزیز و گرامی غیر همکار توجه داشته باشید، کفسازی  هر سطحی با هر شرایطی مانند  تمام فنون نیاز به تجهیزات و تجربه خاص خود دارد. بدون در نظر گرفتن عواقب اقدام به این کار نکنید تا ضمن بوجود آوردن خسارات جبران ناپذیر ، هزینه های گزاف متحما نشوید .

گروه کفسازی صنعتی بتن فا با دارا بودن چند دهه دانش و تجربه در امر کفسازی صنعتی و با بهره گیری از اساتید مجرب و دستگاه های بروز و پیشرفته آماده خدمات رسانی به شماست.

با بهترین گزینه تماس بگیرید و بقیه را فراموش کنید 

بتن ریزی رنگی در پمپ بنزین
بتن ریزی رنگی در پمپ بنزین

در تصویر بالا نمایی از پمپ بنزین چند منظوره کیانمهر کرج را در زمان اجرا مشاهده می کنید.

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *