بتن فا
بتن فا

بتن ریزی با هاردنر ملاتی

بتن ریزی با هاردنر ملاتی

کلیاتی در مورد روپوش هاردنر ملاتی بر روی بتن کف

بتن با هاردنر ملاتی

برای درک بهتر به تصویر زیر توجه کنید

بتن ریزی با هاردنر ملاتی

با این روش محل بتن ریزی شده را تا دهه ها ضمانت کنید!

برترین روش مستحکم سازی سطح نهایی بتن در برابر نیروی مقاومتی و سایشی در برابر دیگر روش های اجرا اجرای یک لایه ملاتی از هاردنر است که به آن روش بتن ریزی با هاردنر ملاتی میگویند.

در این روش پس از بتن ریزی بصورت تراز یا شیب دار (فرقی ندارد) طبق محاسبات، یک لایه از هاردنر سطح را روی بتنی که هنوز کاملا خشک نشده بصورت یکنواخت تسطیح کرده و پس از عمل گیرایی اقدام به کار با ماله پروانه ای بر روی آن میشود.

هاردنر ها بدلیل خاصیت استقامتیِ بیشتر از بتن، کاربرد بسیاری دارند که به دو روش خشکه پاش و ملاتی اجرا میشوند. در روش خشکه پاش ، چگالی کمتری از هاردنر شامل حال سطح نهایی میشود ولی در روش اجرای بتن با هاردنر ملاتی ، سطح نهایی کار کاملا توسط این ملات مستحکم پوشیده میشود که باعث میشود خیلی محکم تر از سایر روش ها در برابر نیرو های فشاری و فرسایشی مقاومت کند تا در نتیجه عمر مفید سطح بتن ریزی شده را افزایش دهد.

اگرچه قیمت تمام شده این روش فرق نسبتا بیشتری با سایر روش ها دارد اما اهمیت ضد سایش بودن بعضی از مکان ها از هزینه ای که صرف آنها میشود بیشتر است. مثلا سوله شرکت مادیران در منطقه اقتصادی فرودگاه پیام که به این روش اجرا شده. تصاویری از سطح تمام شده را در زیر این متن مشاهده میکنید.

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *