بتن فا
بتن فا

بتن مسلح

بتن مسلح

آنچه در این مقاله می خوانید:

بتن مسلح

 

 

 

 

بتن مسلح | مسلح سازی بتن

مفاهیم جامع و کاربردی کلی بتن مسلح یا مسلح سازی بتن

پیشتر گفته شد که بتن ساده بدون مواد افزودنی مقاوم سازی و … میباشد،که گفتیم از مقاومت کششی پایینی برخوردار است و از آن نمیتوان در هر شرایط و مکانی استفاده کرد و در صورت استفاده از آن در این مکان ها منجر به دوباره کاری شده و باز هم اصولی و استاندارد نخواهد بود.

بدین ترییب پیشنهاد بتن فا به شما این است که جهت جلو گیری از اتلاف وقت و هزینه، روش دوم یا همان بتن مسلح را انتخاب کنید تا سالیان سال بدون تغییر در ظاهر و کیفیت و کارایی به کار خود ادامه دهد.

اما بتن مسلح؛
مسلح سازی بتن عبارت است از مقاوم سازی بتن به وسیله اجسام یا مواد افزودنی؛
این جسم میتواند الیاف، میلگرد، مفتول های آج دار پلاستیکی یا فلزی یا هر چیزی که به وسیله آن بتوان مقاومت بتن در برابر فشار را افزایش داد باشد تا در نتیجه ی تحمل فشار،عمر بیشتری داشته باشد.
به این نوع از مسلح سازی بتن، (بتن آرمه)میگویند
رایج ترین روش های مسلح سازی بتن استفاده از میلگرد است که این روش از سال 1228خورشیدی در فرانسه اختراع شد که استقبال بسیاری داشت و امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد.
با این روش نیرو های کششی وارده شده به بتن به میلگرد ها انتقال می یابد و در نتیجه این نیرو ها نمیتوانند به بتن آسیب جدی برسانند(به دلیل مقاومت کششی زیاد میلگرد) و از ترک خوردن و پوکیدن بتن جلوگیری میشود.
بتن نیرو های فشاری را بخوبی تحمل میکند ولی در برابر نیرو های کششی ضعیف است که خوشبختانه میتوان با مسلح سازی بتن این قدرت را در آن بوجود آورد.

نمونه ای از انواع متریال (مواد) جهت مسلح و مقاوم سازی بتن در برابر تنش ها یا فشار های عمقی یا وارد شونده از سطح را در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید.

الیاف پلی پروپلین جهت مسلح سازی بتن

پلی پروپلین(pp)

الیاف فولادی بتن مسلح

الیاف فولادی

بتن ریزی عرشه فولادی

آرماتور بندی

در تصاویر بالا چند مورد از پر کاربرد ترین انواع روشهای مورد استفاده جهت مسلح سازی بتن را مشاهده میکنید که استفاده از آنها به ساده ترین روش ممکن، یعنی همان مخلوط در بتن است که  مراحل دقیق اجرای این روش در برگه آموزش استفاده از انواع الیاف ها بطور کامل توضیح داده شده است.

امروزه در سراسر جهان استفاده از این روش ها از نظر برترین مهندسین بهترین و بصرفه ترین روش بوده و در این راستا هر روزه جهت بهینه سازی هرچه بیشتر و تولید انواع بهتری از الیاف ها در جنس ها و شکل های مختلف گام های بیشماری برداشته میشود.

در صورتی که جهت اجرای کفپوش صنعتی قصد همکاری با گروه کفسازی صنعتی بتن فا را دارید با افتخار حاظریم تمام تجربیات را با صرف زمان و حوصله در خدمت شما قرار دهیم.

کافیست با شماره پیمانکار که درج شده تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *